Przy wyborze kompaktowego SUV-a różnica między wersją benzynową a hybrydową może wynosić kilkanaście tysięcy złotych, dlatego sama cena MG ZS nie powinna być analizowana bez wyposażenia i sposobu finansowania. W 2026 roku model występuje w Polsce jako benzynowy ZS oraz mocniejszy ZS Hybrid+ z automatyczną skrzynią. Poniżej porównuję ceny katalogowe i promocyjne, rynek wtórny oraz koszty, które łatwo pominąć przy zakupie w salonie lub od dealera w regionie Słupska.
Najważniejsze informacje o cenach MG ZS
- Benzynowy MG ZS kosztuje według dostępnego cennika od 80 500 zł w promocji.
- MG ZS Hybrid+ zaczyna się od 93 900 zł i oferuje 197 KM oraz automatyczną skrzynię.
- Najbogatsza wersja hybrydowa Exclusive kosztuje promocyjnie 111 700 zł.
- Używane egzemplarze z lat 2022-2023 zwykle mieszczą się w przedziale około 50 000-65 000 zł.
- Cena promocyjna może zależeć od rocznika produkcji, dostępności auta i warunków finansowania.

Ile kosztuje nowy MG ZS w 2026 roku
Najtańszą drogą do nowego ZS pozostaje silnik benzynowy 1.5 o mocy 115 KM. Według dostępnego cennika dla samochodów z produkcji 2026 wersja Standard kosztuje katalogowo 85 500 zł, a cena promocyjna wynosi 80 500 zł. Wersja Excite jest wyceniona odpowiednio na 98 900 zł i 93 900 zł.
| Wersja | Cena katalogowa | Cena promocyjna | Najniższa cena z ostatnich 30 dni |
|---|---|---|---|
| MG ZS Standard, benzyna | 85 500 zł | 80 500 zł | 83 000 zł |
| MG ZS Excite, benzyna | 98 900 zł | 93 900 zł | 96 400 zł |
| MG ZS Hybrid+ Standard | 98 900 zł | 93 900 zł | 96 400 zł |
| MG ZS Hybrid+ Excite | 107 800 zł | 102 800 zł | 105 300 zł |
| MG ZS Hybrid+ Exclusive | 116 700 zł | 111 700 zł | 114 200 zł |
Podane kwoty są cenami brutto i pochodzą z cenników obejmujących samochody z rocznika produkcji 2026. Producent zaznacza, że promocje mogą obowiązywać tylko w określonym terminie lub do wyczerpania puli aut, dlatego przed podpisaniem umowy trzeba potwierdzić cenę u konkretnego dealera. Najniższa cena z ostatnich 30 dni nie jest tym samym co cena transakcyjna, a dodatkowy rabat może zależeć od koloru, finansowania i dostępności samochodu.
W praktyce najciekawiej wygląda różnica między benzynowym ZS Excite a hybrydowym ZS Hybrid+ Standard. Przy tej samej cenie promocyjnej 93 900 zł hybryda oferuje wyraźnie mocniejszy napęd i automat, ale ma inne wyposażenie oraz charakter pracy. To jeden z tych przypadków, w których nie warto wybierać wyłącznie po nazwie wersji.
Benzyna czy hybryda, za co naprawdę dopłacasz
Benzynowy MG ZS korzysta z silnika 1.5 o mocy 115 KM i według danych WLTP zużywa około 6,5 l/100 km. To prostsza i tańsza konfiguracja dla kierowcy, który jeździ głównie poza zakorkowanym centrum, pokonuje umiarkowane przebiegi i chce ograniczyć koszt zakupu.
ZS Hybrid+ ma układ o mocy systemowej 197 KM, automatyczną skrzynię oraz deklarowane zużycie paliwa na poziomie około 5,0-5,1 l/100 km. W mieście przewaga hybrydy może być odczuwalna, bo samochód częściej rusza przy wsparciu silnika elektrycznego. Na trasie różnica w spalaniu zwykle będzie mniejsza, szczególnie przy szybkiej jeździe.
| Kryterium | MG ZS benzyna | MG ZS Hybrid+ |
|---|---|---|
| Moc | 115 KM | 197 KM |
| Skrzynia biegów | Manualna | Automatyczna |
| Spalanie WLTP | około 6,5 l/100 km | około 5,0-5,1 l/100 km |
| Cena promocyjna od | 80 500 zł | 93 900 zł |
| Bagażnik | 443 l | |
Różnica między najtańszymi wersjami wynosi 13 400 zł. Przy przebiegu 15 000 km rocznie i cenie benzyny 6,50 zł za litr oszczędność wynikająca z różnicy spalania może wynieść około 1 365 zł rocznie. To oznacza, że sama oszczędność paliwa zwróci dopłatę dopiero po mniej więcej 145 000-150 000 km, choć w tym rachunku nie uwzględniam wartości automatycznej skrzyni, osiągów ani późniejszej ceny odsprzedaży.
Moim zdaniem hybryda ma największy sens dla osoby jeżdżącej często po mieście, oczekującej sprawnego przyspieszenia i wygody automatu. Jeżeli priorytetem jest najniższa cena wejścia, prosty napęd i spokojna jazda, benzynowy Standard nadal pozostaje rozsądniejszym wyborem.
Jak kształtują się ceny używanego MG ZS
Rynek wtórny jest bardziej zróżnicowany, ponieważ pod nazwą MG ZS kryją się samochody różnych generacji, silników i poziomów wyposażenia. Według zestawień ofertowych CarDossier mediana ceny wszystkich analizowanych egzemplarzy wynosi około 89 100 zł, ale wynik obejmuje także prawie nowe auta z roczników 2025 i 2026.
| Rocznik | Mediana ceny ofertowej | Typowy przedział ofert |
|---|---|---|
| 2022 | około 52 900 zł | 48 300-59 900 zł |
| 2023 | około 59 900 zł | 55 100-64 000 zł |
| 2024 | około 74 000 zł | 66 700-82 400 zł |
| 2025 | około 94 900 zł | 89 400-100 100 zł |
| 2026 | około 99 900 zł | 91 200-106 900 zł |
Są to ceny ofertowe, a nie kwoty faktycznie zapłacone. Sprzedający zostawia sobie zwykle przestrzeń do negocjacji, a różnica kilku tysięcy złotych może wynikać z przebiegu, historii serwisowej, rodzaju skrzyni i tego, czy auto pochodzi z polskiego salonu.
Rocznik 2024 wymaga szczególnej uwagi, ponieważ na rynku można spotkać zarówno starsze odmiany, jak i samochody przejściowe lub nowsze konstrukcyjnie. Przed porównaniem ogłoszeń sprawdzam zawsze kod silnika, moc, rodzaj skrzyni oraz datę pierwszej rejestracji. Sam rocznik w ogłoszeniu nie mówi jeszcze, z którą wersją mamy do czynienia.
Co sprawdzić przed podpisaniem umowy
Różnica między atrakcyjną ofertą a pozorną okazją często kryje się w szczegółach. Dotyczy to zarówno auta nowego, jak i demonstracyjnego lub używanego. Przed zakupem warto przejść przez kilka punktów.
- Potwierdź wersję i rok produkcji, ponieważ cena może dotyczyć konkretnej partii samochodów.
- Sprawdź, czy rabat łączy się z wybranym kredytem, leasingiem albo wynajmem. Program finansowania może być liczony od ceny katalogowej.
- Poproś o pełną listę wyposażenia, zwłaszcza gdy zdjęcia pokazują elementy dostępne tylko w droższej wersji.
- W przypadku auta demonstracyjnego sprawdź rzeczywisty przebieg, datę rozpoczęcia gwarancji i historię szkód.
- Przy samochodzie używanym porównaj numer VIN z dokumentami, fakturami i wpisami serwisowymi.
Nowe MG objęte jest gwarancją producenta na 7 lat lub 150 000 km, zależnie od tego, co nastąpi wcześniej. Przy aucie używanym trzeba jednak sprawdzić, ile gwarancji pozostało i czy przeglądy wykonywano zgodnie z wymaganiami. Sama długość gwarancji nie zastępuje kontroli dokumentów.
W przypadku samochodu używanego rozsądna jest także niezależna kontrola przed zakupem. W stacji kontroli pojazdów można sprawdzić między innymi zawieszenie, hamulce, wycieki, oświetlenie i stan podwozia. Taki przegląd nie zastępuje diagnostyki komputerowej ani weryfikacji historii VIN, ale często pozwala szybko wychwycić usterkę, której nie widać podczas krótkiej jazdy próbnej.
Ile trzeba doliczyć do ceny z cennika
Cena samochodu to dopiero początek kalkulacji. Do zakupu trzeba doliczyć ubezpieczenie, rejestrację, komplet opon, ewentualne akcesoria oraz późniejsze przeglądy. W hybrydzie większa cena zakupu może być częściowo równoważona niższym spalaniem, lecz nie należy zakładać, że każdy kierowca od razu odzyska całą dopłatę.
Przy zakupie nowego auta zapytałbym dealera o łączny koszt wyjazdu samochodem z salonu, a nie tylko o ratę. Rata może wyglądać atrakcyjnie przy wysokiej wpłacie własnej, krótkim okresie umowy lub dużej wartości końcowej. Dopiero suma wpłaty, rat, prowizji, ubezpieczenia i wykupu pokazuje rzeczywisty koszt finansowania.
W Słupsku i okolicach warto też uwzględnić dostępność autoryzowanego serwisu oraz czas oczekiwania na części. Nie jest to argument przeciwko MG ZS, ale praktyczny element decyzji. Najtańszy samochód przy zakupie nie zawsze będzie najwygodniejszy w obsłudze, jeśli każda wizyta serwisowa oznacza daleki dojazd.
Czy MG ZS jest opłacalnym zakupem
Najmocniejszym argumentem za MG ZS pozostaje relacja ceny do wyposażenia. Benzynowy model pozwala wejść w segment kompaktowych SUV-ów za około 80 500 zł, a hybryda oferuje automat i 197 KM za mniej niż 100 000 zł w podstawowej wersji promocyjnej.
Trzeba jednak porównywać samochody na tych samych zasadach. Jeżeli liczy się najniższy koszt zakupu, wybrałbym benzynowego ZS Standard. Do jazdy miejskiej i częstych korków lepiej pasuje Hybrid+ Standard, a wersja Exclusive ma sens wtedy, gdy rzeczywiście wykorzystamy bogatsze wyposażenie i planujemy zatrzymać auto na dłużej.
Ceny z cennika traktowałbym jako punkt wyjścia do rozmowy, a nie gwarantowaną kwotę końcową. Producent i dealerzy mogą zmieniać promocje, a samochody z placu, demonstracyjne lub z końcówki partii bywają wyceniane inaczej niż nowe auto zamawiane do produkcji.
Najrozsądniejszy sposób na wybór wersji MG ZS
Przy budżecie do 85 000 zł najbardziej logiczny będzie benzynowy MG ZS Standard. Przy kwocie około 95 000 zł warto już zestawić go bezpośrednio z hybrydowym Standardem, bo dopłata do oszczędniejszego i mocniejszego napędu może być niewielka względem różnicy w komforcie.
Przed zakupem poproś o aktualny cennik, warunki promocji, koszt finansowania oraz konkretny numer VIN samochodu. Jeżeli wybierasz egzemplarz używany, zarezerwuj również budżet na niezależną kontrolę techniczną. To prosty krok, który może oszczędzić znacznie więcej niż kolejny rabat negocjowany przy biurku.